Оптички делови за рачна сцена C&K JCX-40 X Axis на залиха
Список на параметри на производот
| Модел бр. | JCX-40 |
| Големина на површината | 40*40мм |
| Позиција на главата на микрометарот | Лево/ Десно/ Центар |
| Минимално отчитување на микрометар | 10 μm |
| Тип на водич | Водич за вкрстени валјаци |
| Капацитет на оптоварување | 3 кг/ч |
| Паралелизам | 30 μm |
| Водење паралелизам | 10 μm |
| Тежина | 0,14 кг |
| Материјал | Алуминиум |
| Заврши го третманот | Црна анодизација |
Опишете
Рачната бина од серијата C&K JCX-40 е уред за високопрецизно позиционирање дизајниран специјално за оптички инструменти. Неговата површина на масата е со димензии 60*60 милиметри, тежи само 0,14 килограми и има максимален капацитет на оптоварување од 3 килограми. Бината има прецизно прилагодување со напојување во хоризонтална насока.
Неговата рамка е изработена од висококвалитетна алуминиумска легура, што обезбедува и лесен дизајн и структурна цврстина. Издржлива е, отпорна на корозија и деформација. Со одлични својства на дисипација на топлина, нејзината точност останува стабилна при долготрајна употреба. Ова го прави идеален за прецизни оптички набљудувања и задачи за усогласување. Дополнително, поддржува OEM/ODM прилагодување и може да се гравира со ласери.
Производот ги исполнува ISO стандардите и е во согласност со француските и германските EPR прописи за пакување, обезбедувајќи еколошка прифатливост и конкурентност на пазарот. Ние сме професионален производител на прецизни компоненти во Кина, со производи кои првенствено се извезуваат во Јужна Кореја и Јапонија. Нашиот квалитет ги задоволува барањата на странските пазари од висока класа.
1. Дали сте директен производител или трговска компанија?
A: Ние сме производител. Сите наши производи се произведуваат во градот Донггуан, покраината Гуангдонг, во Кина. Добредојдовте да нè посетите!
2. Која е вашата предност?
A: Ние сме заедничко вложување на Кина и Јужна Кореја. Соработуваме во областа на технологијата и споделуваме информации со компанијата MENTOR T&C од Јужна Кореја уште од 2018 година.
3. Можете ли да дадете гаранција за вашите производи?
A: Сите производи се проверуваат за квалитет пред испорака. Обезбедуваме 1-годишна гаранција за секој производ. Извештајот за испорака ќе биде прикачен на пратката на производот.
4. Која е вашата постпродажна услуга?
A: Од 2019 година, им ветуваме на нашите клиенти услуга „24 часа на лице место за решавање проблеми (само во Кина)“ и „48 часа решение за одговор“ (за странска земја). Слободно контактирајте не.
5. Како е со времето на испорака?
A: Повеќето од производите се на залиха, малите нарачки и примероците може да се испратат во рок од 3-8 работни дена. За големи нарачки, ве молиме потврдете го датумот на испорака со службата за корисници.
6. Која е MOQ? Може ли прво да добијам примероци?
A: За „подготвено за испорака“, достапен е примерок. Значи, MOQ е 1 парче / 1 сет. За прилагодување, треба да разговараме за повеќе детали. Конечната понуда е според добивањето на целосен опис на производите што ги сакате, големина, материјал, количина и така натаму.
7. Може ли да додадам свое лого?
A: Секако. Само обезбедете датотека со вештачка интелигенција или слика од логото на вашата компанија, а потоа можеме да направиме ласерско лого за вас.







Преземи како 2D
Преземи како 3D




