Платформа за рачно прилагодување на X-оската C&K JCX-25
Список на параметри на производот
| Модел бр. | JCX-25 |
| Големина на површината | 25*25мм |
| Позиција на главата на микрометарот | Лево/ Десно/ Центар |
| Минимално отчитување на микрометар | 10 μm |
| Тип на водич | Водич за вкрстени валјаци |
| Капацитет на оптоварување | 1 кг/ч |
| Паралелизам | 30 μm |
| Водење паралелизам | 10 μm |
| Тежина | 0,04 кг |
| Материјал | Алуминиум |
| Заврши го третманот | Црна анодизација |
Опишете
Серијата C&K JCX-25 рачни прецизни лизгачи се уреди за високопрецизно позиционирање дизајнирани специјално за оптички инструменти. Големината на платформата е 25×25 милиметри, со тежина од само 0,04 килограми. Неговиот максимален капацитет на оптоварување достигнува 1 килограм-сила.
Главното тело на производот е направено од алуминиумска легура, што го прави исклучително лесен. Површината е третирана со црна анодизација за ефикасно спречување на рефлексија на светлината. Дополнително, нуди опции за OEM/ODM прилагодување, а површината може да се гравира и со ласер.
Овој производ е во согласност со ISO стандардите и ги исполнува прописите за пакување EPR на Франција и Германија, обезбедувајќи одлични еколошки перформанси и силна конкурентност на пазарот. Како кинески производител, ние извезуваме поголем дел од нашите производи во Јужна Кореја и Јапонија.
1. Дали сте директен производител или трговска компанија?
A: Ние сме производител. Сите наши производи се произведуваат во градот Донггуан, покраината Гуангдонг, во Кина. Добредојдовте да нè посетите!
2. Која е вашата предност?
A: Ние сме заедничко вложување на Кина и Јужна Кореја. Соработуваме во областа на технологијата и споделуваме информации со компанијата MENTOR T&C од Јужна Кореја уште од 2018 година.
3. Можете ли да дадете гаранција за вашите производи?
A: Сите производи се проверуваат за квалитет пред испорака. Обезбедуваме 1-годишна гаранција за секој производ. Извештајот за испорака ќе биде прикачен на пратката на производот.
4. Која е вашата постпродажна услуга?
A: Од 2019 година, им ветуваме на нашите клиенти услуга „24 часа на лице место за решавање проблеми (само во Кина)“ и „48 часа решение за одговор“ (за странска земја). Слободно контактирајте не.
5. Како е со времето на испорака?
A: Повеќето од производите се на залиха, малите нарачки и примероците може да се испратат во рок од 3-8 работни дена. За големи нарачки, ве молиме потврдете го датумот на испорака со службата за корисници.
6. Која е MOQ? Може ли прво да добијам примероци?
A: За „подготвено за испорака“, достапен е примерок. Значи, MOQ е 1 парче / 1 сет. За прилагодување, треба да разговараме за повеќе детали. Конечната понуда е според добивањето на целосен опис на производите што ги сакате, големина, материјал, количина и така натаму.
7. Може ли да додадам свое лого?
A: Секако. Само обезбедете датотека со вештачка интелигенција или слика од логото на вашата компанија, а потоа можеме да направиме ласерско лого за вас.






Преземи како 2D
Преземи како 3D




