C&K JCHZ-60 Z-оска рачна сцена оптички делови на залиха
Список на параметри на производот
| Модел бр. | JCHZ-60 |
| Големина на површината | 60*60мм |
| Позиција на главата на микрометарот | Центар |
| Минимално отчитување на микрометар | 10 μm |
| Тип на водич | Водич за вкрстени валјаци |
| Капацитет на оптоварување | 5 кг/ч |
| Паралелизам | 65 μm |
| Водење паралелизам | 25 μm |
| Тежина | 0,45 кг |
| Материјал | Алуминиум |
| Заврши го третманот | Црна анодизација |
Опишете
Серијата маси за рачно поместување C&K JCHZ-60 се платформи за високопрецизно позиционирање дизајнирани специјално за оптички инструменти. Тие се одликуваат со компактен и лесен дизајн, обезбедувајќи прецизно позиционирање и стабилно работење.
Овие маси се идеални за разни високопрецизни оптички апликации. Големината на површината е 60×60 mm, а самата тежи само 0,45 kg, што ја олеснува инсталацијата и интеграцијата во различни системи. Со номинален капацитет на оптоварување од 5 kgf, точноста на позиционирањето останува стабилна под оптоварување.
Масите користат водилки со попречни валјаци, кои го намалуваат триењето, обезбедуваат непречено работење без празнини и обезбедуваат одлична отпорност на деформација и издржливост. Користениот индикатор со бројчаник доаѓа со минимална резолуција од 10 μm, што овозможува прецизни микро-прилагодувања на ниво на микрон.
1. Дали сте директен производител или трговска компанија?
A: Ние сме производител. Сите наши производи се произведуваат во градот Донггуан, покраината Гуангдонг, во Кина. Добредојдовте да нè посетите!
2. Која е вашата предност?
A: Ние сме заедничко вложување на Кина и Јужна Кореја. Соработуваме во областа на технологијата и споделуваме информации со компанијата MENTOR T&C од Јужна Кореја уште од 2018 година.
3. Можете ли да дадете гаранција за вашите производи?
A: Сите производи се проверуваат за квалитет пред испорака. Обезбедуваме 1-годишна гаранција за секој производ. Извештајот за испорака ќе биде прикачен на пратката на производот.
4. Која е вашата постпродажна услуга?
A: Од 2019 година, им ветуваме на нашите клиенти услуга „24 часа на лице место за решавање проблеми (само во Кина)“ и „48 часа решение за одговор“ (за странска земја). Слободно контактирајте не.
5. Како е со времето на испорака?
A: Повеќето од производите се на залиха, малите нарачки и примероците може да се испратат во рок од 3-8 работни дена. За големи нарачки, ве молиме потврдете го датумот на испорака со службата за корисници.
6. Која е MOQ? Може ли прво да добијам примероци?
A: За „подготвено за испорака“, достапен е примерок. Значи, MOQ е 1 парче / 1 сет. За прилагодување, треба да разговараме за повеќе детали. Конечната понуда е според добивањето на целосен опис на производите што ги сакате, големина, материјал, количина и така натаму.
7. Може ли да додадам свое лого?
A: Секако. Само обезбедете датотека со вештачка интелигенција или слика од логото на вашата компанија, а потоа можеме да направиме ласерско лого за вас.





Преземи како 2D
Преземи како 3D




