Оптички делови за рачна сцена C&K JCXY-60 XY Axis на залиха
Список на параметри на производот
| Модел бр. | JCXY-60 |
| Големина на површината | 60*60мм |
| Позиција на главата на микрометарот | Лево/ Десно/ Центар |
| Минимално отчитување на микрометар | 10 μm |
| Тип на водич | Водич за вкрстени валјаци |
| Капацитет на оптоварување | 5,7 кг/ч |
| Паралелизам | 60 μm |
| Водење паралелизам | 20 μm |
| Тежина | 0,50 кг |
| Материјал | Алуминиум |
| Заврши го третманот | Црна анодизација |
Опишете
Серијата C&K JCXY-60 на скали за рачно позиционирање се високо-перформансни уреди дизајнирани специјално за оптички инструменти, прецизно тестирање и детални лабораториски прилагодувања. Со нивното прецизно позиционирање, компактен дизајн и лесна конструкција, тие се идеални за употреба во разни апликации што бараат екстремна прецизност. Шасијата е изработена од висококвалитетна, лесна алуминиумска легура. Димензиите на масата се 60 mm × 60 mm, а вкупната тежина е само 0,5 kg. Ова ги прави лесни за носење и интегрирање во различни системи.
Транспортот и склопувањето се исто така многу практични. Сцената може да издржи максимално оптоварување од 5,7 kgf, обезбедувајќи практичност и ефикасно работење. Има високопрецизни попречни валјаци кои обезбедуваат непречено работење без никакво застој или триење. Точноста на позиционирањето е стабилна и сигурна. Во комбинација со прецизна скала со минимална резолуција од 10 микрони, овозможува прецизни микроприлагодувања на микронско ниво. Овој производ може да се прилагоди преку OEM/ODM услуги, а може да се применат и прилагодени ласерски ознаки за да се исполнат специфичните барања. Исто така, има поминато ISO сертификација, а неговото пакување е во согласност со еколошките стандарди во Франција, Германија и ЕУ.
Со својот одличен квалитет и усогласеност со еколошките прописи, тој е идеален избор за влез на европскиот пазар. Произведен од домашни производители специјализирани за прецизни компоненти, овој производ е широко извезен на пазари како Јужна Кореја и Јапонија поради неговите сигурни перформанси и економичност. Претставува одлична опција за постигнување високопрецизно позиционирање во оптички системи, автоматизирана опрема и апликации за прецизно тестирање.
1. Дали сте директен производител или трговска компанија?
A: Ние сме производител. Сите наши производи се произведуваат во градот Донггуан, покраината Гуангдонг, во Кина. Добредојдовте да нè посетите!
2. Која е вашата предност?
A: Ние сме заедничко вложување на Кина и Јужна Кореја. Соработуваме во областа на технологијата и споделуваме информации со компанијата MENTOR T&C од Јужна Кореја уште од 2018 година.
3. Можете ли да дадете гаранција за вашите производи?
A: Сите производи се проверуваат за квалитет пред испорака. Обезбедуваме 1-годишна гаранција за секој производ. Извештајот за испорака ќе биде прикачен на пратката на производот.
4. Која е вашата постпродажна услуга?
A: Од 2019 година, им ветуваме на нашите клиенти услуга „24 часа на лице место за решавање проблеми (само во Кина)“ и „48 часа решение за одговор“ (за странска земја). Слободно контактирајте не.
5. Како е со времето на испорака?
A: Повеќето од производите се на залиха, малите нарачки и примероците може да се испратат во рок од 3-8 работни дена. За големи нарачки, ве молиме потврдете го датумот на испорака со службата за корисници.
6. Која е MOQ? Може ли прво да добијам примероци?
A: За „подготвено за испорака“, достапен е примерок. Значи, MOQ е 1 парче / 1 сет. За прилагодување, треба да разговараме за повеќе детали. Конечната понуда е според добивањето на целосен опис на производите што ги сакате, големина, материјал, количина и така натаму.
7. Може ли да додадам свое лого?
A: Секако. Само обезбедете датотека со вештачка интелигенција или слика од логото на вашата компанија, а потоа можеме да направиме ласерско лого за вас.



Преземи како 2D
Преземи како 3D




