C&K JX-60 X Axis Manual Stage Optical Reserves на залиха
Список на параметри на производот
| Модел бр. | JX-60 |
| Големина на површината | 60*60мм |
| Позиција на главата на микрометарот | Лево/ Десно/ Центар |
| Минимално отчитување на микрометар | 10 μm |
| Тип на водич | Линеарен водич за топки |
| Капацитет на оптоварување | 12 кг/ч |
| Паралелизам | 15 μm |
| Водење паралелизам | 10 μm |
| Тежина | 0,43 кг |
| Материјал | Челик |
| Заврши го третманот | Безелектрично никелирање |
Опишете
Серијата маси со рачно прилагодување C&K JX-60 се уреди за високопрецизно позиционирање дизајнирани специјално за оптички инструменти. Рамката е изработена од висококвалитетен челик, со површина третирана со електронично никелирање. Оваа комбинација обезбедува структурна цврстина, димензионална стабилност и отпорност на абење и корозија, овозможувајќи долготрајна употреба со голема прецизност. Димензиите на работната маса се 60 mm × 60 mm, а вкупната тежина на уредот е 0,43 kg. Неговиот лесен дизајн го прави идеален за апликации како што се прецизно оптичко тестирање, научни истражувања и склопување на оптички компоненти.
Уредот има стандардни отвори со навој M6, што овозможува надворешно поврзување на продолжени ротирачки копчиња за прецизно прилагодување на долги растојанија. Исто така, вклучува високопрецизни вкрстени ролери за непречено работење без никакви грчеви или вибрации. Заедно со прецизна скала од 10 микрони, овозможува фини прилагодувања на микро ниво, задоволувајќи ги барањата за високопрецизно оптичко позиционирање. Уредот може да се справи со оптоварување до 12 kgf, демонстрирајќи одлична носивост. Може да се прилагоди преку OEM/ODM процеси, а може и да се гравира со ласер.
Поминал ISO сертификација и е во согласност со француските и германските EPR стандарди за еколошко пакување. Ги исполнува сите барања за извоз на странските пазари. Произведен од водечки домашен производител на прецизни машини, овој производ првенствено се продава на пазарите за врвни научни и индустриски инструменти во Јужна Кореја и Јапонија. Неговиот супериорен квалитет му ја заработил долгорочната доверба од клиентите ширум светот.
1. Дали сте директен производител или трговска компанија?
A: Ние сме производител. Сите наши производи се произведуваат во градот Донггуан, покраината Гуангдонг, во Кина. Добредојдовте да нè посетите!
2. Која е вашата предност?
A: Ние сме заедничко вложување на Кина и Јужна Кореја. Соработуваме во областа на технологијата и споделуваме информации со компанијата MENTOR T&C од Јужна Кореја уште од 2018 година.
3. Можете ли да дадете гаранција за вашите производи?
A: Сите производи се проверуваат за квалитет пред испорака. Обезбедуваме 1-годишна гаранција за секој производ. Извештајот за испорака ќе биде прикачен на пратката на производот.
4. Која е вашата постпродажна услуга?
A: Од 2019 година, им ветуваме на нашите клиенти услуга „24 часа на лице место за решавање проблеми (само во Кина)“ и „48 часа решение за одговор“ (за странска земја). Слободно контактирајте не.
5. Како е со времето на испорака?
A: Повеќето од производите се на залиха, малите нарачки и примероците може да се испратат во рок од 3-8 работни дена. За големи нарачки, ве молиме потврдете го датумот на испорака со службата за корисници.
6. Која е MOQ? Може ли прво да добијам примероци?
A: За „подготвено за испорака“, достапен е примерок. Значи, MOQ е 1 парче / 1 сет. За прилагодување, треба да разговараме за повеќе детали. Конечната понуда е според добивањето на целосен опис на производите што ги сакате, големина, материјал, количина и така натаму.
7. Може ли да додадам свое лого?
A: Секако. Само обезбедете датотека со вештачка интелигенција или слика од логото на вашата компанија, а потоа можеме да направиме ласерско лого за вас.




Преземи како 2D
Преземи како 3D




