Оптички делови за рачна сцена C&K JCXYZ-60 XYZ Axis на залиха
Список на параметри на производот
| Модел бр. | JCXYZ-60 |
| Големина на површината | 60*60мм |
| Позиција на главата на микрометарот | Лево/ Десно/ Центар |
| Минимално отчитување на микрометар | 10 μm |
| Тип на водич | Водич за вкрстени валјаци |
| Капацитет на оптоварување | 3 кг/ч |
| Паралелизам | 100 μm |
| Водење паралелизам | 30 μm |
| Тежина | 0,90 кг |
| Материјал | Алуминиум |
| Заврши го третманот | Црна анодизација |
Опишете
Серијата C&K JCXYZ-60 рачни прецизни лизгачи се уреди за високопрецизно позиционирање дизајнирани специјално за оптички инструменти. Тие имаат интегрирана структура на лизгач со XZ-оска, што резултира со компактен целокупен дизајн. Големината на масата е 60 mm × 60 mm, со тежина од 0,90 kg, што ги прави идеални за системска интеграција во разни високопрецизни апликации. XY оските користат погони со завртки за напојување за прецизно хоризонтално прилагодување, додека Z-оската користи технологија на решеткаста и пињонска летва за брзо вертикално движење.
Оваа конфигурација овозможува флексибилно прилагодување низ сите три оски. Уредот може да се справи со товар до 3 kgf, комбинирајќи лесен дизајн со силна носивост. Опремен е со високопрецизни попречни валјаци за непречено работење. Заедно со скала од 10 микрони, овозможува прецизно прилагодување на ниво на микрометар, задоволувајќи ги барањата за оптичко прецизно позиционирање. Производот е достапен за OEM/ODM прилагодување и ласерско гравирање.
Поминал ISO сертификација и е во согласност со европските и германските EPR стандарди за еколошко пакување. Ова обезбедува усогласеност со животната средина и ја олеснува прекуграничната трговија. Произведен од домашен специјалист за прецизни машини, овој производ е првенствено наменет за пазарите од висока класа во Кореја и Јапонија. Неговиот стабилен квалитет му ја заработил долгорочната доверба од клиентите.
1. Дали сте директен производител или трговска компанија?
A: Ние сме производител. Сите наши производи се произведуваат во градот Донггуан, покраината Гуангдонг, во Кина. Добредојдовте да нè посетите!
2. Која е вашата предност?
A: Ние сме заедничко вложување на Кина и Јужна Кореја. Соработуваме во областа на технологијата и споделуваме информации со компанијата MENTOR T&C од Јужна Кореја уште од 2018 година.
3. Можете ли да дадете гаранција за вашите производи?
A: Сите производи се проверуваат за квалитет пред испорака. Обезбедуваме 1-годишна гаранција за секој производ. Извештајот за испорака ќе биде прикачен на пратката на производот.
4. Која е вашата постпродажна услуга?
A: Од 2019 година, им ветуваме на нашите клиенти услуга „24 часа на лице место за решавање проблеми (само во Кина)“ и „48 часа решение за одговор“ (за странска земја). Слободно контактирајте не.
5. Како е со времето на испорака?
A: Повеќето од производите се на залиха, малите нарачки и примероците може да се испратат во рок од 3-8 работни дена. За големи нарачки, ве молиме потврдете го датумот на испорака со службата за корисници.
6. Која е MOQ? Може ли прво да добијам примероци?
A: За „подготвено за испорака“, достапен е примерок. Значи, MOQ е 1 парче / 1 сет. За прилагодување, треба да разговараме за повеќе детали. Конечната понуда е според добивањето на целосен опис на производите што ги сакате, големина, материјал, количина и така натаму.
7. Може ли да додадам свое лого?
A: Секако. Само обезбедете датотека со вештачка интелигенција или слика од логото на вашата компанија, а потоа можеме да направиме ласерско лого за вас.







Преземи како 2D
Преземи како 3D




